Serwis techniczny
pomoc@ekomin.pl
Kominy: +48 664 500 979
Piece: +48 500 465 931
NASI EKSPERCI

eKomin.pl arrow Strona główna
Jak dobrze zamontować wkład kominowy

W kominie murowanym, w przypadku korzystania z kotła opalanego olejem lub gazem, należy zainstalować stalowy wkład kominowy.

Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego w istniejący szyb kominowy, należy sprawdzić jego stan, drożność, a następnie oczyścić i wymierzyć.

Wyznaczyć miejsca położenia trójnika przyłączenia kotła, wyczystki i ewentualnie trójnika regulatora ciągu kominowego w odniesieniu do wysokości czopucha spalin, uwzględniając łatwy dostęp do wyczystki.

Rozkuć komin pod wymiary w/w kształtek z ewentualnym naddatkiem na miejsca łączenia z rurami pionowymi.

Miejsce osadzenia wyczystki z odskraplaczem należy wyrównać, a pod wężyk odprowadzenia kondensatu wykuć rowek umożliwiający łagodne jego wyprowadzenie poza ścianę komina lub do połączenia z neutralizatorem.

Jeżeli byłaby konieczność użycia świeżej zaprawy, to miejsce jej ewentualnego styku ze zbiorniczkiem odpływu kondensatu należy oddzielić dodatkową izolacją.

Rura boczna wyczystki będąca otworem rewizyjnym jest wykonana na taką długość, aby wystarczyła na typową grubość ściany kominowej i należy ją ustawić prostopadle do ściany. W przypadku gdy ściana jest innej grubości należy zastosować przedłużenie otworu rewizyjnego. Wyczystkę można łączyć bezpośrednio z trójnikiem przyłączenia kotła lub przez dowolny odcinek rury.

Dla komina pracującego w podciśnieniu i temp. spalin powyżej 160°C wystarcza połączenie kielichowe lub z dodatkowymi opaskami zaciskowymi.

W każdym komplecie wkładu kominowego jedna rura powinna mieć specjalne uchwyty do zaczepienia linki montażowej. Uchwyty pozwalają na swobodne opuszczanie wkładu i montaż kolejnych rur, aż wymaganej wysokości. Zalecane jest montowanie co 2 m opasek stabilizujących wkład w kominie murowanym.

Wkład kominowy podciśnieniowy należy zakończyć płytą dachową i zamontować daszek.

Po zmontowaniu wszystkich elementów wkładu w kominie należy przystąpić do przyłączania kotła do komina. Zasada połączeń jest taka sama jak przy łączeniu odcinka pionowego.

Przy wykorzystaniu elementów wkładu kominowego pracującego w nadciśnieniu jak i podciśnieniu w każdym budynku mogą być różne warianty przyłączenia.

Wasze komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 

2015 © eKomin.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Warunki korzystania  |  Kontakt z nami

Strona główna  |  Artykuły  |  Porady  |  FAQ  |  Materiały  |  Ogłoszenia  |  Katalog firm  |  Sklep

Warto odwiedzić: wczasy Bułgaria  |  wyjazdy motywacyjne  |  rejsy wycieczkowe